Bieg Niepodległości w Łazach

Tradycją obchodów Święta Niepodległości w Gminie Łazy jest bieg, w którym zawodnicy walczą o szablę Regionu IPA Zawiercie.

Główna nagrodę wygrał w tym roku Łukasz Gurtkiewicz. Najstarszym zawodnikiem był Józef Leski.
Bieg Niepodległości to druga część patriotycznych obchodów, które odbyły się na Placu Dworcowym. Na starcie stanęło prawie 100 zawodników, którzy na sportowo uczcili narodowe święto. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat pokonywali dystans 500 m, 10-13 lat biegli na dystansie 500 m, 14-18 lat ścigali się na dystansie 1000 m i dorośli powyżej 19 lat rywalizowali na dystansie 5000 m. Sygnałem do rozpoczęcia każdego biegu był strzał, który wykonywał Stefan Słopiecki, emerytowany pułkownik Wojska Polskiego. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii stanęli na podium, otrzymując medale, dyplomy i upominki. Szablę Regionu IPA Zawiercie wygrał po raz czwarty Łukasz Gurtkiewicz.