II Zawody Strzeleckie Regionu IPA Dąbrowa Górnicza

W dniu 18.05.2018 roku na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich przeprowadzone zostały II Zawody Strzeleckie Regionu IPA Dąbrowa Górnicza.

W zawodach udział wzięli zaproszeni, sympatycy oraz członkowie regionu. Zawody przeprowadzone zostały dwóch kategoriach, indywidualnej oraz drużynowej. Strzelanie odbyło się z broni długiej KBKS, GLOCK, oraz karabinku AK (kałasznikow). Punktowane było 5 najlepszych strzałów z każdej broni, a nad bezpieczeństwem i prawidłowością oceny wyników czuwał Sędzia Główny zawodów z Śląskiego Klubu Strzeleckiego ALFA.

W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce zajął Dawid Skupień - funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KMP Dąbrowa Górnicza
II miejsce zajął Paweł Żurecki - funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KMP Dąbrowa Górnicza
III miejsce zajął Przemysław Dróżdż - Sympatyk Regionu IPA Dąbrowa Górnicza

W klasyfikacji drużynowej :
I miejsce zajęła drużyna DETEKTYWI w składzie której byli: Krzysztof Karaś, Marcin Milik, Marcin Kopeć, Maciej Kijas, Paweł Żurecki
II miejsce zajęła drużyna SOKOLIKI w składzie której byli: Olga Kowalska- Mościńska, Grzegorz Machałowski, Rafał Stańko, Piotr Peterek, Mariusz Śmiałkowski, Włodzimierz Jasica
III miejsce zajęła drużyna RYCERZE ORTALIONU w składzie której byli: Ireneusz Jandziak, Rajmund Jakubiak, Mariusz Motłoch, Mariusz Krupa, Roman Rosikoń.

Zwieńczeniem zmagań na strzelnicy była ceremonia wręczenia zwycięzcom pucharów, medali i oczywiście dyplomów za poszczególne miejsca.
Po zakończonych zawodach wszystkich uczestników zaproszono do na smaczny poczęstunek który przygotował kolega Wacław Gołąb znany jako Kuchnia Polowa MIŚ.

Tekst: Rafał Gwiazda