Źródła doniesień

Aktualności Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji

Łącza pochodzą z oficjalnie udostępnionego kanału informacji Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji dostępnego pod adresem www.ipapolska.pl
Etykiety
Łącza pochodzą z oficjalnie udostępnionego kanału informacji Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji dostępnego pod adresem www.ipapolska.pl
Aktualności

IPA Mogilno reaktywacja

Po kilku latach przerwy w Mogilnie wznowiła działanie IPA, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji. W wyniku przeprowadzonego głosowania przewodniczącym mogileńskiego oddziału stowarzyszenia został Kamil Kujawski.

IPA - Szczecin znów w grze....

W dniach 27 - 28. kwietnia 2019 roku reprezentacja Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Szczecin w składzie: Sylwia Purlis z KPP Szczecinek, Robert Łukojć z WDŚ KWP Szczecin i Przemysław Andrzejewski z WRD KMP Szczecin brała udział w 7. Otwartych Mistrzostwach Polski IPA w tenisie stołowym. Był to już czwarty wyjazd naszej reprezentacji do Radomia na turniej organizowany przez Region IPA - Radom Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i Integracyjny Klub Tenisa Stołowego „Broń” Radom.

Spotkanie z Policjantem z USA

Kontynuując spotkania w ramach nawiązywania przyjaźni z policjantami z różnych stron świata 12 kwietnia 2019 roku członkowie Regionu Kielce IPA w siedzibie stowarzyszenia w Kielcach spotkali się z Danielem Zalewskim z USA. Daniel Zalewski przez 27 lat służył w Policji Amerykańskiej w 16 th District 5151 N Milwaukee Avenue Chicago IL 60630 Jefferson Park.

„Europejskie struktury policyjne na przestrzeni 100 lat”

W dniach 24-25 kwietnia 2019 roku odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pn. „Europejskie struktury policyjne na przestrzeni 100 lat”. Podczas tego niezwykłego wydarzenia jej uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o różnorodne zagadnienia ze stuletniej historii Policji Państwowej. Patronat honorowy nad tą konferencją objął Komendant Główny Policji, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce oraz Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA.

SPOTKANIE NA SZCZYCIE

W dniu 01 maja 2019r. podobnie, jak w minionych latach, po raz siódmy spotkaliśmy się na wysokości 1725 m.n.p.m. - na najwyższym szczycie Beskidów Zachodnich i poza Tatrami najwyższym szczytem w Polsce: Dablaku - potocznie zwanej Babią Górą.

Wizyta Irlandzkich policjantów – tym razem na Podhalu.

W dniach 04.03.2019 -10.03.2019 roku 16 osobowa grupa Irlandzkich policjantów ( Garda ) - tych w czynnej służbie jaki i tych już na emeryturze - odwiedziła Podhale. Wizyta odbyła się w ramach współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Nowy Targ a IPA Irlandia. Irlandczycy przejechali do nas na kilka dni z Irlandzkich miejscowości takich jak : Cork , Balbriggan , Dublin, Ennis.

Dziś święto Święto Straży Granicznej!

16 maja obchodzimy święto Straży Granicznej, powołanej 28 lat temu do ochrony granic Rzeczpospolitej Polskiej. Obecnie formacja liczy ponad 14,5 tys. funkcjonariuszy i zatrudnia 3,3 tysiąca pracowników. Chroni nie tylko granicę Polski, ale jednocześnie zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

WYBORY IPA 2019 W SZCZECINIE

Zgodnie z nowym Statutem Sekcji Polskiej IPA z kwietnia 2018 r., tegoroczny wybór nowego składu Prezydium Zarządu Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Szczecinie objął 4 lata na kadencję 2019 - 2023.

IPA Olsztyn na na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Policjantów „COPA DEL MAR” w Portugalii.

Drużyna IPA Region Olsztyn uczciła Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Policjantów „COPA DEL MAR” w Portugalii.

IPA Region Kalwaria Zebrzydowska z wizytą na Sycylii

Na zaproszenie sekretarza IPA Region Agrigento – Francesco Carbone, pięcioosobowa delegacja IPA Region Kalwaria Zebrzydowska w dniach 5-8.04.2019, przebywała z wizytą na Sycylii.Zaloguj

Cron Job Starts