Aktualności Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji

Łącza pochodzą z oficjalnie udostępnionego kanału informacji Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji dostępnego pod adresem www.ipapolska.pl
Etykiety
Łącza pochodzą z oficjalnie udostępnionego kanału informacji Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji dostępnego pod adresem www.ipapolska.pl
Aktualności

Zapraszamy na VII KRAJOZNAWCZY RAJD MOTOCYKLOWY - PODHALE 2020

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w VII KRAJOZNAWCZYM RAJDZIE MOTOCYKLOWY - PODHALE 2020, który odbędzie się pomiędzy 18 a 21 czerwca 2020 roku

Pożegnanie lata w IPA Gniezno

Jesteśmy już po pożegnaniu lata 2019. 30 sierpnia odbył się nasz coroczny letni piknik. Jednak w tym roku był on inny, niepowtarzalny, bardzo uroczysty. Stało się to za sprawą przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy „100Lecia powołania Policji Państwowej”.

Region IPA w Stargardzie pomaga najmłodszym

Przez okres ostatnich trzech miesięcy, członkowie Regionu IPA w Stargardzie przeprowadzili skuteczną akcję pozyskiwania środków finansowych na rehabilitację 3-letniego Nikodema. Dziecko urodziło się ze stopami końsko - szpotawymi co uniemożliwiało mu prawidłowe poruszanie się. Ciągłe pobyty w różnych szpitalach, liczne operacje oraz obciążające organizm terapie, spowodowały izolację chłopca od rówieśników, swobodnego chodzenia i brak radości z okresu wczesnego dzieciństwa. Nikodem dopiero niedawno po kolejnych operacjach stóp w Szczecinie, rozpoczął intensywną rehabilitację i naukę chodzenia. Dzięki wsparciu rodziny dziecko powoli odzyskiwało uśmiech na twarzy.

„Opolskie Gwiazdy Europy” - czyli międzynarodowe spotkanie członków IPA na Opolszczyźnie

XV lat w Unii Europejskiej – wymiana wiedzy i doświadczeń – integracja środowiska policyjnego i cywilnego – „Opolskie Gwiazdy Europy” – pod takim hasłem Region III „Korona” Opole już po raz dziewiąty zorganizował międzynarodowe spotkanie członków IPA. Spotkanie miało miejsce w Brzegu, w dniach od 5 do 8 września.

Wyjątkowa wizyta w Łodzi

W dniu 30.08.2019 roku na terenie Szlaku Konnego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przy ul. Wycieczkowej 86 Region IPA Bałuty ŁGW gościł członka Sekcji Amerykańskiej IPA wraz z małżonką Sławomira i Krystynę Markiewiczów. Sławek do 31.12.2018r pracował jako jedyny Polak,Łodzianin w Policji w USA w Stanie Alaska w miejscowości ANCHORAGE.

Zbiórka materiałów biurowych dla szkół na Białorusi

Na początku wakacji wśród członków IPA na dolnymśląsku ogłoszono zbiórkę materiałów biurowych na nowy rok szkolny dla dzieci na Białorusi. Odzew wśród członków stowarzyszenia, w tym w szczególności tych z Regionu IPA Głogów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, był bardzo duży. Udało się zebrać różnego rodzaju zeszyty, przybory piśmiennicze, farby, plastelinę, bloki, papiery kolorowe, a nawet książki i bajki do czytania.

Zmarła nasza koleżanka Jola Sikora

Z ogromnym smutkiem i żalem informuję, że 8 września 2019 r. o godz. 17.00 w Szpitalu w Warszawie, przeżywszy lat 63, zmarła Nasza Droga Sercu Koleżanka Jola Sikora. Wieloletnia Przewodnicząca Grupy Wojewódzkiej i Regionu IPA Płock.


Bieg z Policją – 10. jubileuszowa edycja w 100. lecie powołania Policji Państwowej

31 sierpnia 2019 r. dokładnie o godzinie 16:00 rozpoczęła się jubileuszowa 10. edycja biegu z Policja. Z racji jubileuszu na starcie stanęło aż 260 zawodników i zawodniczek, którzy pomimo panującej bardzo wysokiej temperatury, przebiegli ulicami miasta Góry 10 kilometrów. Z uwagi na jubileuszową 10. edycję, a także przypadającą w tym roku 100. rocznicę powołania Policji Państwowej w biegu wzięli udział licznie zawodnicy i zawodniczki z reprezentacji Komendanta Głównego Policji. I to właśnie oni wygrali w kategorii Mistrzostwa Polski Policjantów. Natomiast w kategorii open po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Kenii.

Drużyna IPA Region Olsztyn zdobyła tytuł Wicemistrzów Świata w Piłce Nożnej służb bezpieczeństwa na turnieju WorldWide Indoor Soccer Police Association (WISPA)

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Olsztyn w okresie 23-31 sierpnia 2019 roku uczestniczyli w turnieju piłki nożnej służb bezpieczeństwa zorganizowanym w okolicy Soczi w Rosji przez WorldWide Indoor Soccer Police Association (WISPA). Turniej ten organizowany jest co roku w innym kraju świata. Dotychczas odbył się on na wszystkich kontynentach. W tegorocznej 19-ej jego edycji udział wzięli przedstawiciele 21 państw całego świata w tym m. in. Kanady, Brazylii, Barbadosu, RPA, Chin, Słowenii, Rosji, Jordanii, Anglii, Norwegii, Ukrainy, Bułgarii, Belgii i wielu innych krajów Europy, obu Ameryk, Azji i Afryki.Zaloguj

Cron Job Starts